معرفی جامع دستگاه حضور غیاب جهان گستر پارس

معرفی جامع دستگاه حضور غیاب جهان گستر پارس

شنبه 10 اسفند 1398
15:16
مدیرعامل شرکت

شاید شما هم تا به حال اسم دستگاه حضور و غیاب را شنیده باشین. امروزه توی بیشتر شرکت‌ها و کارخانه‌های بزرگ از دستگاه حضور و غیاب برای ثبت تردد کارمندان استفاده می‌شه. اما شاید براتون جالب باشه که بدونید اصلا چی شد که دستگاه حضور و غیاب به وجود اومد! ایده‌ی ساخت یک دستگاه حضور و غیاب از اونجایی شکل گرفت که کارمندها در ثبت زمان حضور و غیاب خود در سازمان تقلب می‌کردن و زمان اشتباهی را برای خودشان ثبت می‌کردن تا حقوق بیشتری از مدیر دریافت کنند. حتی گاهی با ساخت و پاخت و تبانی با مسئول حراست ساعت ورود و خروج خود را به صورت جعلی و نادرست ثبت می‌کردند. این قضیه‌ی تقلب کردن، کارمندان مدیران سازمان‌ها را به ستوه آورده بود؛ زیرا کارمندان در ساعات کاری خود به درستی کار نمی‌کردن و بازدهی و بهره‌وری سازمان را پایین می‌آوردند. اما از طرف دیگر حقوق یک کارمند وظیفه‌شناس با یک کارمند بی‌مسئولیت هیچ فرقی نداشت زیرا کارمند بی‌مسئولیت به هر دری می‌زد تا ساعات کاری خود را به صورت کامل و یا حتی با اضافه‌کار(!) ثبت کند!

این مشکلات باعث شد مدیرها به فکر راه جدیدی باشن تا جلوی تقلب کردن کارمندان را بگیرن و این اتفاق باعث به وجودآمدن دستگاه حضور و غیاب شد.

https://www.jahangostarpars.com/

البته کارمندان وظیفه‌شناس ما(!)J همواره به دنبال راه‌هایی بودند تا سیستم‌های حضور و غیاب را بپیچانند و به میل خودشان رفتار کنند. اما با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن دستگاه‌های حضور و غیاب جدیدتر، این کار برای آن‌ها سخت و سخت‌تر شد تا این که امروزه با روی کار آمدن دستگاه‌های حضور و غیاب اثر انگشتی و تشخیص چهره تقریبا هیچ‌کس نمی‌تواند آن‌ها را دور بزند.

دستگاه حضور و غیاب چیست؟

دستگاه حضور و غیاب دستگاهیه که با استفاده از اون تردد کارمندان ثبت میشه و وضعیت مرخصی و ماموریت آن‌ها مشخص میشه. کارمندها در هربار ورود و خروج به سازمان اطلاعات خود را در این سیستم ثبت می‌کنن و در انتهای هر ماه نرم‌افزار متصل به دستگاه حضور و غیاب، حقوق اون‌ها را محاسبه می‌کنه.

انواع مختلف دستگاه حضور و غیاب

حالا می‌خوایم با انواع مختلف دستگاه حضور و غیاب آشنا بشیم. چند تا از راج‌ترین انواع دستگاه‌های حضور و غیابی که این روزها در بیشتر شرکت‌ها استفاده میشه شامل دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه و دستگاه حضور و غیاب کارتی هستند. البته انواع دیگه‌ای هم از دستگاه‌های حضور و غیاب وجود داره اما کاربردی‌ترین دستگاه‌ها اینا هستن و بیشتر از این دستگاه‌ها در بیشتر جاها استفاده میشه.

دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی

توی این نوع از دسگاه حضور و غیاب، از اثر انگشت کارمندها برای شناساییشون استفاده میشه. یعنی هر کارمند اثرانگشتش رو در زمان ورود یا خروجش در دستگاه ثبت می‌کنه و به وسیله‌ی اون شناسایی میشه و زمان ورود و خروجش ثبت می‌شه. در انتهای ماه هم حقوقش بر اساس ساعات کاری که حضور پیدا کرده محاسبه میشه.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

این نوع از دستگاه حضور و غیاب هم عملیات ثبت ورود و خروج کارمندها رو بر اساس شناسایی چهرشون انجام میده.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه

دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه کارمندها رو با اسکن کردن الگوی عنبیشون شناسایی می‌کنه. جالبه بدونین این دستگاه‌ها از همون فناوری استفاده می‌کنن که گوشی‌های آیفون و سامسونگ برای امنیتشون استفاده می‌کنند.

البته از دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه در سازمان‌هایی استفاده میشه که مسئله‌ی امنیت براشون خیلی حساسه.

چرا مدیرها از دستگاه حضور و غیاب استفاده می‌کنند؟

استفاده از دستگاه حضور و غیاب برای مدیرها مزایایی داره که می‌تونید در ادامه بخونیدشون:

ü با استفاده از دستگاه حضور و غیاب سرپرست هر بخش می‌تونه برای کارمندهاش شیفت‌های کاری جدیدی رو اضافه یا کم کنه.

ü اگر شرایط بد آب و هوایی یا شرایط فوری دیگه‌ای پیش بیاد، مدیر می‌تونه از طریق سامانه‌ی حضور و غیاب شیفت کارمندها رو تغییر بده یا یه روز کاری دیگه براشون تعریف کنه.

ü استفاده از دستگاه حضور و غیاب باعث میشه روابط بین کارمندان و مدیر شفاف‌سازی بشه و مشکلی در روابط اون‌ها سر مسائل جزئی به وجود نیاد.

ü اطلاعات ثبت شده می‌تونن به صورت لحظه‌ای به روزرسانی بشن و در اختیار مدیر قرار بگیرن. این قضیه باعث میشه تا فرد خاطی به سرعت شناسایی بشه و باهاش برخوردی صورت بگیره تا از رفتارهای این چنینی دوباره جلوگیری بشه.

چگونه می‌توانیم دستگاه حضور و غیاب تهیه کنیم؟

شما می‌تونید همین الان به سایت ما (دستگاه‌های حضور و غیاب جهان گستر پارس) سر بزنید و با خوندن اطلاعات مربوط به هر دستگاه و دیدن دموی مربوط به هر دستگاه، دستگاه مورد نیاز خودتون رو انتخاب کنید. در ضمن هر سوالی هم که براتون پیش اومد میتونین با واحد پشتیبانی شرکت تماس بگیرین و از کارشناسان ما شماوره‌ی رایگان دریافت کنید.


[ بازدید : 85 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دستگاه ورود و خروج است. || قدرت گرفته از Pasargadblog.ir
× بستن تبلیغات